توییتر | کاربر | ۷ شهریور ۱۴۰۰

Truth scale 03

نتیجه بررسی | نیمه نادرست: گزاره مورد بررسی دارای عناصری از واقعیت است اما فکت‌های مهمی را نادیده گرفته است که می‌تواند منجر به گمراهی خواننده شود.

در تاریخ ۶ شهریور ۱۴۰۰، تعداد فوت کرونایی صفر بود که علت آن تغییر ماهیت ویروس، مراقبت‌های بهداشتی در زمینه بیماریابی، تشدید طرح شهید قاسم سلیمانی یعنی مراقبت، نظارت و حمایت و همچنین افزایش مشارکت مردم در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است. میزان درصد واکسیناسیون در این استان نسبت به سایر نقاط کشور بیشتر نیست و حتی کمتر هم است. با اینکه شرایط خوبی از سوی وزارت بهداشت برای واکسیناسیون در استان صورت گرفت و سن واکسیناسیون به بالای ۳۰ سال رسید؛ ولی هنوز استقبال خوبی از سوی مردم نشده ولی نسبت به روزهای ابتدایی بهتر شده است.

به تاریخ ۷ شهریور، یک کاربر در توییتر ادعا کرد: «تعداد فوتی‌های کرونا امروز در سیستان و بلوچستان به صفر رسید، واکسیناسیون گسترده و پایین آوردن سن واکسیناسیون در سیستان و بلوچستان نشون داد واکسن چقد در کنترل بیماری کرونا تاثیرگذاره.»

سید محمد هاشمی ‌شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ۷ شهریور در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا گفت: «در ۲۴ ساعت منتهی به روز شنبه، ۶ شهریور ۱۴۰۰  هیچ مورد فوت کرونا مثبت در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان وجود نداشت.»

محمد هادی عباسی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، در گفتگو با فکت‌یار گفت: «در تاریخ ۶ شهریور ماه، تعداد فوتی‌های کرونایی استان صفر بود. نتیجه آزمایش کرونای ۲ تن از هم استانی‌هایی که در روزهای گذشته در محدوده زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر فوت کرده بودند در ۶ شهریور مثبت اعلام شد و به همین دلیل ۲ مورد به آمار متوفیان کرونا مثبت استان اضافه شد و متاسفانه به ۲ هزار و ۴۳۲ نفر رسید. به طور کلی از مدت‌ها قبل روند ابتلا، بستری و فوتی بیماران کرونایی سیر کاهشی دارد؛ به طوری که  هم‌اکنون در استان، شهر با وضعیت قرمز وجود ندارد و شهرهای نارنجی به ۵ شهر زابل، سراوان، قصرقند، ایرانشهر و نیکشهر کاهش داشته است.»

عباسی درباره علت سیر نزولی ابتلا و فوتی‌ها ادامه داد: «واکسیناسیون در گذشت زمان اثر خود را نشان خواهد داد. ضمن اینکه میزان درصد واکسیناسیون در این استان نسبت به سایر نقاط کشور بیشتر نیست و حتی کمتر هم است. با توجه به اینکه شرایط خوبی از سوی وزارت بهداشت برای واکسیناسیون در استان صورت گرفت و سن واکسیناسیون به بالای ۳۰ سال رسید؛ ولی هنوز استقبال خوبی از سوی مردم نشده است؛ ولی نسبت به روزهای ابتدایی بهتر شده است. تغییر ماهیت ویروس، مراقبت‌های بهداشتی در زمینه بیماریابی، تشدید طرح شهید قاسم سلیمانی یعنی مراقبت، نظارت و حمایت و همچنین افزایش مشارکت مردم در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی علت سیر نزولی ابتلا، بستری و فوت کرونایی است.»

 Corona-sistan-o-baloochestan.jpg

آمار میزان ابتلا، بستری و فوت کرونا از تاریخ یکم تا ششم شهریور در سیستان و بلوچستان

 

 Corona-sistan-o-baloochestan2.jpg

آمار میزان ابتلا، بستری و فوت کرونا از تاریخ هفتم تا دوزدهم شهریور در سیستان و بلوچستان

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید