اینستاگرام | بی‌بی‌سی فارسی | 26 خرداد ۱۴۰۰

Truth scale 02

نتیجه بررسی: نیمه درست | گزاره مورد بررسی درست است اما جزئیات مهمی را حذف کرده یا مطلب را خارج از زمینه اصلی روایت کرده است.

رسانه بی بی سی فارسی در اینستاگرام خود مدعی شده است سه روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری، نمایندگاه مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای خطاب به علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، محسن رضائی و سعید جلیلی از آن‌ها خواسته اند تا به نفع ابراهیم رئیسی انصراف دهند. بی بی سی به نقل از رسانه های ایران مدعی است 210 نفر این بیانیه را امضا کرده اند.

همانطور که از تیتر بی بی سی برمی‌آید، نمایندگان مجلس از تمامی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درخواست کناره گیری به نفع سید ابراهیم رئیسی را دارند، در صورتی که درخواست نمایندگان از علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، محسن رضائی و سعید جلیلی است و عبدالناصر همتی، مهرعلیزاده را شامل نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم به تاریخ 26 خردادماه، 210 نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای خطاب به علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن رضایی و سعید جلیلی از آنها خواستار این شدند به‌نفع حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی انصراف دهند.

خبرگزاری تسنیم، متن کامل این نامه را منتشر شده کرده است :

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم انا نرغب الیک فی دولت الکریمه

 جناب آقایان جلیلی، رضایی، زاکانی، قاضی‌زاده‌هاشمی، نامزدهای جریان انقلابی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری

 سلام علیکم

 اینک که به گواهی شورای محترم نگهبان شما از رجال مذهبی و سیاسی واجد شرایط مندرج در اصل 115 قانون اساسی هستید و حسن سابقه امانت و تقوای شما سبب شده است تا در معرض رای عموم مردم قرار گیرید و پارسایی و امانتداری سرلوحه رفتارهای شماست ضمن قدردانی از این حضور اثرگذارتان که به تقویت بنیان های مردم سالاری دینی کمک شایانی نموده است اکنون امید آن می‌رود تا نظام اجرایی با کارایی بیشتر و سرعت افزون تر در اجرای تعهدات اداری شکل گیرد در چنین شرایطی با عنایت به نیت های خالص آن برادران عزیز و در راستای تحقق و رهنمودهای امام راحل به نیروهای انقلاب مبنی بر وحدت در رویه و هماهنگی مومنان که از جمله تاکید فرمودند:

« اگر هماهنگ باشید و همه روی یک رویه کار بکنید ... مطمئن باشید که پیروز هستید»

 اینک ما نمایندگان ملت ضمن ارج نهادن به تلاش ها و اهتمامی که برای تقویت نظام اسلامی دارید از شما می خواهیم تا از همین لحظات، خود را برای تقویت کشور و بیش از پیش وقف نمایید،و اکنون که در فضای عمومی جامعه نشان می دهد که اقبال عموم مردم به حضرت آیت الله رئیسی روند افزایشی یافته است، برای شکل‌گیری دولتی قوی تمام توان خویش را به کار گیرید و در اولین گام موثر در این جهت با اعلام حمایت از ایشان زمینه را برای شکل‌گیری دولت قوی مهیا نمایید. قطعاً این کناره‌گیری خود تلاشی برای حضور حداکثری مردم در صحنه شکل دهی به دولتی کارآمد و مقتدر خواهد بود ان شاء الله تلاش شما نیز مأجور خواهد بود.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید