اینستاگرام | ایران اینترنشنال | 16 مرداد ۱۴۰۰

Truth scale 02

نتیجه بررسی | نیمه درست: گزاره مورد بررسی درست است اما جزئیات مهمی را حذف کرده یا مطلب را خارج از زمینه اصلی روایت کرده است.

رئیسی قصد استفاده از زاکانی در دولت را داشته؛ ولی زاکانی شهرداری را انتخاب کرده است. بر همین اساس برای همراه کردن سه قوه، به دیدار آن‌ها می‌رود و از آن‌ها می‌خواهد در مدیریت شهرداری به او کمک کنند. سید ابراهیم رئیسی به او می‌گوید حال که شهرداری را به دولت ترجیح می‌دهد، به شهرداری برود و دولت در مدیریت شهر تهران به او کمک می‌کند. پیشنهاد کمک در مدیریت شهر از سوی زاکانی به سران سه قوا مطرح شده است و آن‌ها پذیرفتند به او کمک کنند.

صفحه اینستاگرام ایران اینترنشنال مدعی شد، علیرضا زاکانی که در رای‌گیری اولیه اعضای شورای شهر، اکثریت آرا را برای سمت شهرداری به دست آورده است، در مصاحبه‌ای گفته: «آقای رئیسی به من گفت شما بروید شهرداری، من هم کمک می‌کنم. رئیسی پیشنهاد وزارت رفاه و بهداشت را طرح کرد ولی من شهرداری را ترجیح می‌دهم.»

علیرضا زاکانی در یک رشته توئیت ماجرای رفتن به شهرداری را توضیح داده است.

زاکانی در این رشته توئیت نوشته است: «برخی از اعضای محترم شورای شهر تهران پذیرش مسئولیت شهرداری تهران را ابتدا در جمع خود و سپس با بنده مطرح کردند که به دلیل ضرورت تحول ساختاری، فرهنگی - اجتماعی و زنده کردن روح شهر و نزدیکی به متن مردم، پذیرفتم برنامه ارائه دهم.»

 

alireza-zakani11.jpg

توییت زاکانی درباره چگونگی رفتنش به شهرداری و پذیرش این مسئولیت

در ادامه نوشته است: «چون ایجاد تحول در تهران بدون کمک سران قوا میسر نیست، به دیدارشان رفتم تا از آنها مشورت و یاری بگیرم. آقای قالیباف گفت وزارت رفاه، وزارت بهداشت و دفتر رییس‌جمهور برای شما مطرح است، بنده گفتم برای آنها افراد بهتری وجود دارد و تحول شهرداری ارجح است.»

 

alireza-zakani2.jpg

توییت زاکانی درباره دیدارش با سران قوا برای کمک در اداره شهرداری

زاکانی در توییتی دیگر آورد: « آقای رییسی گفت تا سه روز قبل تصمیم داشتم از شما در چند جای دولت استفاده کنم وبا رهبری هم صحبت کردم و تعاریفی نقل کردند [که لایقش نیستم]. از وقتی شنیدم برای شهرداری مطرح هستید به نظرم مهم آمد و کار بزرگی است.»

 

alireza-zakani3.jpg

توییت زاکانی درباره ملاقاتش با رئیسی و روایتش از  تصمیم رئیس جمهور برای استفاده زاکانی در دولت

او در توییت بعدی نوشت: «آقای رئیسی گفتند اگر رفتید حتما کمک میکنم و در جلسات دولت هم می آیید؛ ان شاءالله با همکاری مشترک دولت، مجلس و شهرداری، تحول به نفع مردم را رقم بزنیم. بنده هم ضمن تشکر از لطف ایشان عرض کردم تلاش میکنم بار تهران را از دوش دولت بردارم.»

 

alireza-zakani4.jpg

توییت زاکانی درباره صحبت رئیسی مبنی بر کمک دولت برای اداره شهر تهران

در آخرین نوشته از این رشته توییت آمده است: «پس از ارائه برنامه در جمع اعضای محترم شورای شهر، اکثر اعضا لطف داشتند و نگاه و برنامه‌های مرا پسندیدند. با احترام به سایر عزیزان مطرح شده، از همه اعضای محترم شورا چه آنها که ابتدا رای دادند یا در نهایت همراه شدند تشکر و قدردانی میکنم و باور دارم برای خدمت به میلیون‌ها شهروند تهرانی، ما ۲۲ نفر با هم هستیم.»

 

 

alireza-zakani5.jpg

توییت قدردانی زاکانی از شورای شهر برای رای اعتماد به او

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید