تلگرام | کانال تواناتک | 7 مرداد 1400

Truth scale 02

نتیجه بررسی | نیمه‌ درست: گزاره مورد بررسی درست است اما جزئیات مهمی را حذف کرده یا مطلب را خارج از زمینه اصلی روایت کرده است.

مسعود فیاضی، برادر داماد زاکانی است و توسط او به سمت معاون مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس منصوب شده است اما رابطه کاری آن‌ها از سال 74 و در دوران دانشجویی آغاز شده که این انتصاب هم به واسطه این آشنایی چندساله و ارتباط کاری بین آن‌ها بوده، نه ارتباط فامیلی که بعدا شکل گرفته است.

به گفته فیاضی، در زمان آشنایی و همکاری فیاضی و زاکانی، برادرش، 6 سال و دختر آقای زاکانی هم 3 سال سن داشتند. پس از سال‌ها رفاقت و کارهای مشترک با آقای زاکانی، پیشنهاد ازدواج مطرح شده است و این وصلت شکل گرفت.

کانال تلگرام تواناتک مدعی شد: «فیاضی برادر داماد «علیرضا زاکانی»، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، است که با حکم زاکانی به معاونت خودش در مرکز پژوهش‌های مجلس رسید. مسعود فیاضی پیش‌تر، مدیر مسئول مجلات رشد (مجلات وزارت آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان) بود.»

یک مقام آگاه در تماس تلفنی با فکت‌یار درباره نسبت فامیلی زاکانی و فیاضی گفت: «مسعود فیاضی برادر داماد علیرضا زاکانی است.»

مسعود فیاضی در تماس با فک‌یار در این رابطه گفت: «بنده ورودی سال 73 دانشکده فنی تهران رشته عمران هستم و آقای زاکانی ورودی سال 69 رشته پزشکی. دانشکده فنی و دانشکده پزشکی مجاور هم بودند و این باعث شد در رفت و آمدها و فعالیت‌های دانشجویی در سال 74 آشنایی بنده و آقای زاکانی شروع شد. در آن زمان برادر من 6 سال و دختر آقای زاکانی هم 3 سال سن داشتند. پس از سال‌ها رفاقت و کارهای مشترک با آقای زاکانی و بواسطه ارتباطی که بین ما شکل گرفته بود، پیشنهاد ازدواج برادرم و دختر آقای زاکانی را مطرح کردم و این وصلت شکل گرفت.»

بر اساس گزارش سایت رسمی مرکز پژوهش‌های مجلس، علیرضا زاکانی، رئیس این مرکز در راستای تفکیک ساختار معاونت‌های پژوهشی به منظور چابک‌سازی و کارآمدسازی بیشتر، طی حکمی مسعود فیاضی را به عنوان معاون مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس منصوب کرد.

متن این حکم به شرح زیر است؛

«بسمه تعالی

برادر گرامی جناب آقای دکتر مسعود فیاضی

با عنایت به تخصص، تعهد و باور عمیق به مبانی و معارف انقلاب اسلامی و سوابق ارزشمند علمی و اجرایی شما، بدینوسیله جنابعالی را به عنوان «معاون مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی» منصوب می نمایم. انتظار می‌رود ضمن عمل به شرح وظایف پیوست، با همدلی و رعایت اصول علمی و اخلاقی در جهت ارتقاء کیفیت مرکز به عنوان یک نهاد پیشرفته پژوهشی حاکمیتی گام های بلندی بردارید. با توجه به‌ اراده مجلس یازدهم در ارتقاء جایگاه و کارکردهای مرکز پژوهش‌ها در ابعاد تقنینی و نظارتی، امیدوارم با همت و عزم ویژه در آن معاونت، زمینه کسب توفیقات بزرگی را فراهم آورید. از خداوند منان موفقیت و سربلندی روزافزون حضرتعالی را در خدمت به نظام اسلامی مسئلت می نمایم.»

 

masoud-fayazi.jpg

تصویر حکم معاون مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس برای فیاضی که توسط زاکانی به او داده شد

 

با توجه به رزومه فیاضی که درسایت مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر شده است، فیاضی از سال 98 الی 99 مدیرمسئول مجلات رشد بوده و پس از آن وارد معاونت مرکز پژوهش‌های مجلس می‌شود.

 

masoud-fayazi-resume.jpg

 

masoud-fayazi-resume2.jpg

رزومه مسعود فیاضی که در سایت مرکز پژوهش‌های مجلس موجود است

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید