اینستاگرام | صفحه روزنامه شرق | 4 آبان 1400

Truth scale 01

نتیجه بررسی | درست: گزاره مورد بررسی درست است و خطای فاحشی ندارد.

علی‌رغم وعده انتخاباتی زاکانی مبنی بر عدم به‌کارگیری بستگان و ماده 10 مصوبه تعارض منافع در شهرداری تهران، او دامادش را به‌عنوان مشاور خود منصوب کرد.

صفحه روزنامه شرق در اینستاگرام درباره حکم زاکانی برای دامادش نوشت: « مدعی پایان دوران فامیل‌بازی برای دامادش حکم زد. مهدی چمران در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران: من در جریان انتصاب داماد زاکانی نبودم اما شنیدم و می‌پرسم ببینم از چه قرار است. گویا بر اساس نسبت و این چیزها نبوده اما سوال می‌پرسم. اگر یک نفر از نزدیکان باشد هم می‌تواند جایگاه داشته باشد به شرط اینکه توان و قابلیت پذیرش انتصاب را داشته باشد. این انتصاب در حالی انجام شده که انتصابات فامیلی خلاف مصوبه تعارض منافع در شهرداری تهران است.»

به گزارش آفتاب نیوز، «زاکانی شهردار تهران، در حکمی حسین حیدری را به عنوان مشاور و دستیار ویژه شهردار در حوزه هوشمند‌سازی، فناوری‌های نوین و نوآوری شهری منصوب کرد.»

 

alireza-zakani.jpg

تصویر حکم زاکانی برای دامادش حسین حیدری

بر اساس ماده 10 مصوبه تعارض منافع در شهرداری تهران «به‌كارگيري بستگان مديران شهرداري تهران و واحدهاي تابعه و بستگان اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران طي دوره مسئوليت در شهرداري تهران و واحدهاي تابعه و شوراي اسلامي شهر تهران ممنوع است.»

 رسانه خبرآنلاین، ویدیویی منتشر کرد که در آن بخش خبری 20:30  گزارشی انتقادی درباره این انتصاب منتشر کرد  و تناقض بین سخنان زاکانی در مناظرات انتخاباتی با انتصاب دامادش در شهرداری، مشخص است.

به گزارش آفتاب نیوز، مهدی چمران در حاشیه جلسه روز 4 آبان‌ماه شورا درباره حکم انتصاب زاکانی برای دامادش گفت: «من در جریان نبودم اما شنیدم و می‌پرسم ببینم از چه قرار است.گویا براساس نسبت و این چیزها نبوده اما سوال می‌پرسم. اگر یک نفر از نزدیکان باشد هم می‌تواند جایگاه داشته باشد به شرط اینکه توان و قابلیت پذیرش انتصابات را داشته باشد. شورا در انتصابات نباید دخالت داشته باشد چرا که شهردار را انتخاب می‌کند و مسئولیت آن با شهردار است. من در دوره‌های قبل حتی یک نفر را هم انتخاب نکرده بودم. چرا که مسئولیت با خود شهردار است. نظارت بحث دیگری است اما اینکه در انتصابات بخواهند دخالت کنند خلاف است و نباید دخالت کنند.»

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید