توییتر | کاربر | 10 خرداد 1400

Truth scale 01

نتیجه بررسی: درست | گزاره مورد بررسی درست است و خطای فاحشی ندارد.

ابلاغ مصوبه عفاف و حجاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، توسط حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، انجام شده است.

یک کاربر در توییتر مدعی شد، پیامک حجاب از فجیع ترین تعارضات به حقوق شهروندی است و مجازات بدون سند و مدرک و بدون امکان دفاع در پی دارد. حتی رئیس جمهور قدرت جلوگیری از ضایع شدن حق مردم ندارد.

پیامک کشف حجاب در راستای «مصوبه عفاف و حجاب» شورای عالی انقلاب فرهنگی است که رئیس جمهوری آن را ابلاغ کرده است و مجازات آن  براساس ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی، است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در ۱۷ اردیبهشت سال 98در دومین نشست خبری خود گفت: «به موجب تبصره ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی عدم رعایت حجاب شرعی در منظر عموم و در اماکن عمومی از ناحیه بانوان جرم شمرده می شود».

طبق گزارش خبرگزاری ایرنا، آغاز پیامک های کشف حجاب از اردیبهشت ماه 99 بود. پیامکی با متن «مالک خودرو شماره... با توجه به اینکه در خودرو شما جرم کشف حجاب صورت گرفته است ضمن اخطار مبنی بر عدم تکرار، ابلاغ می‌گردد حداکثر ظرف ۷۲ ساعت برای رسیدگی به این موضوع به پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود مراجعه فرمایید.» برای برخی دارندگان خودرو ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری موج، به تاریخ 8 اردیبهشت 98 عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در جمع خبرنگاران درباره‌ پیامک‌های ارسال شده در مورد پیامک‌های اخلاقی و حواشی ایجاد شده در این خصوص گفت: «ناجا باید قانون را رعایت کند و آنچه که باید از سوی ناجا انجام شود عمل به قانون است. تأمین امنیت شهروندان جز وظایف ناجا است و این نیرو تاکنون با تدبیر و رعایت مصالح در این خصوص عمل کردند.

مصوبه «مجموعه تکمیلی اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب» در جلسه 820 مورخ 98/6/12 شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است. این مصوبه دارای 6 ماده است که توسط حسن روحانی رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به سازمان ها  و نهادهای دولتی و حاکمیتی ابلاغ شد.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید