توییتر | محمدجواد اخوان |  ۲۸ تیر ۱۴۰۰

Truth scale 01

نتیجه بررسی | درست: گزاره مورد بررسی درست است و خطای فاحشی ندارد.

رضا اردکانیان از سال ۱۳۸۰ الی ۱۳۸۴، معاون امور آب وزارت نیرو و مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره شرکت مدیریت منابع آب ایران بوده و همچنین در سال ۱۳۸۰ آب تهران به مدت ۵ و نیم ماه جیره‌بندی بوده است.

 

در روزهای گذشته، محمد‌جواد اخوان، پژوهشگر انقلاب اسلامی، مدرس دانشگاه و فعال رسانه در توییتی مدعی شد: «در سال ۱۳۸۰ که رضا اردکانیان قائم‌مقام و معاون امور آب وزارت نیرو بود، آب تهران به مدت ۵ماه و نیم جیره‌بندی شد! ۲۰ سال بعد در حالی که او وزیر نیرو بود در کل کشور "برق" جیره‌بندی شد و آب هم در برخی مناطق! کارآمدی یک مدیر اصلاح‌طلب در ۲۰ سال»

 

reza-ardekanian.png

 

بررسی سوابق رضا اردکانیان در سایت وزارت نیرو نشان می‌دهد که وی از  سال ۱۳۸۰ الی ۱۳۸۴، معاون امور آب وزارت نیرو و مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره شرکت مدیریت منابع آب ایران بوده.

 

reza-ardekanian2.png

 

تصویر رزومه وزیر نیرو

اخبار بررسی شده در خبرگزاری‌های رسمی کشور در سال ۱۳۸۰ کمبود آب و جیره بندی آب در تهران را تایید می‌کند.

به گزارش ایرنا، وزارت نیرو هم در اطلاعیه‌ای در ۲۹ خرداد ۱۳۸۰ اعلام کرده است: «چنانچه ظرف سه هفته آینده اقدامات شهروندان و مشترکان به کاهش دست کم ۱۵ درصد از مصارف آب شهری منجر نشود، شرکت آب و فاضلاب استان تهران ناگزیر است، با اطلاع قبلی، برنامه نوبت‌بندی قطع آب را در شهر تهران اجرا کند.»

همچنین به گزارش ایسنا، آیت الله جنتی هم به عنوان امام جمعه وقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه برای جلوگیری از مشکلات آبی کشور از مردم خواسته است تا در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

خبرگزاری ایسنا درتاریخ ۱۹ مهرماه ۱۳۸۰، برنامه‌های قطعی آب در برخی از روزهای سال را منتشر کرده است.

به گزارش سایت آب و فاضلاب استان تهران، ستار محمودی، مشاور وزیر نیرو در ۴ تیر ماه سال ۹۲، جیره‌بندی آب در سال ۱۳۸۰ را تایید کرده و گفته است: «خوشبختانه ما در ایران برای پروراندن، نگهداری و حفاظت از آب، هزینه می‌کنیم. حتی در سال ۱۳۸۰ که تهران به مدت پنج‌ماه و نیم جیره‌بندی شد؛ به هیچ وجه از کیفیت آب نزدیم.»

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید