توییتر | کاربر | ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

Truth scale 03

نتیجه بررسی | نیمه نادرست: گزاره مورد بررسی دارای عناصری از واقعیت است اما فکت‌های مهمی را نادیده گرفته است که می‌تواند منجر به گمراهی خواننده شود.

دانش‌آموزان نابینا در مقطع ابتدایی به همراه والدین به طور کامل از طریق شبکه شاد، آموزش می‌بینند.

همچنین به گفته مدیر مدرسه نابینایان خزائلی تهران، سال گذشته دانش‌آموزان مقطع متوسطه به دلیل مشکل در دسترسی، در بستر واتساپ به آموزش می‌پرداختند و خللی در آموزششان ایجاد نمی‌شد و اطلاع‌رسانی شده که امسال پس از بروزرسانی پیام‌رسان شاد، امکان دسترسی به نرم‌افزار گویا‌ساز یا صفحه‌خوان فراهم می‌شود. که پس از این دسترسی، کلیه دانش‌آموزان در بستر شاد آموزش خواهند دید.

یکی از کاربران توییتر در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ با انتشار پستی نوشت:

می‌دونستین به دلیل عدم دسترس‌پذیری اپلیکیشن شاد برای نابینایان، در دوران کرونا دانش‌آموزان نابینا هیچ سهمی از آموزش نداشتن؟!

blind-students-shad-application.jpg

توییت یکی از کاربران توییتر مبنی بر آموزش دانش‌آموزان نابینا در بستر شاد

 

خبرگزاری ایرنا در تاریخ ۲۴ مهر ۱۳۹۹ با انتشار گزارشی نوشت: شبکه شاد به نرم‌افزار گویاساز مجهز می‌شود.

سید‌جواد حسینی، رییس سازمان آموزش ‌و ‌پرورش استثنایی گفته: شبکه شاد قابلیت‌هایی را در اختیار دانش‌آموزان قرار داده اما این قابلیت‌ها باید برای دانش‌آموزان استثنایی افزوده شود، کار اصلی که باید برای دانش‌آموزان نابینا در شبکه شاد انجام شود، راه‌اندازی نرم‌افزار گویا‌ساز است که به شدت در حال پیگیری راه‌اندازی این ظرفیت هستیم.

اصالت‌نژاد، مدیر مدرسه نابینایان خزائلی تهران در تاریخ ۴ مهر ۱۴۰۰ در گفتگو با خبرنگار فکت‌یار گفت: سال گذشته دانش‌آموزان مقطع ابتدایی با همراهی والدین به طور کامل در شبکه شاد حضور داشتند ولی دانش‌آموزان مقطع متوسطه به دلیل مشکل دسترسی از اپلیکیشن واتساپ کمک می‌گرفتند که با این وجود ارسال تکالیف و امتحانات این مقطع همچنان در بستر شاد صورت می‌گرفت و سعی بر این بود در بحث آموزش دانش‌آموزان خللی ایجاد نشود.

وی افزود: گویا امسال پیام‌رسان شاد امکان گفتگو و گویا‌سازی را فراهم نموده ولی این پیام‌رسان اکنون در حال بروزرسانی است و امیدواریم پس از پایان بروزرسانی و ایجاد این امکان برای دانش‌آموزان، دانش‌آموزان مقطع متوسطه نیز بتوانند به شکل کامل از این شبکه استفاده نمایند.

اصالت‌نژاد یاد‌آور شد: اپلیکیشن شاد در حال حاضر در حال بروزرسانی بوده و ما اطلاع دقیقی مبنی بر اینکه دسترسی‌ها به چه شکل خواهد بود نداریم اما اگر امکان دسترسی به نرم‌افزار گویا‌ساز و صفحه‌خوان فراهم شده باشد امکان حضور کلیه دانش‌آموزان اعم از مقطع متوسطه نیز در شاد فراهم می‌شود.

مدیر مدرسه نابینایان خزائلی تهران در پایان یاد‌آور شد که امسال این خبر به ما داده شده است پیام‌رسان شاد امسال بستر نرم‌افزار گویا‌ساز و صفحه‌خوان را فراهم کرده است.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید