توییتر | کاربر | 9 مهر 1400

Truth scale 01

نتیجه بررسی | درست: گزاره مورد بررسی درست است و خطای فاحشی ندارد.

به گزارش خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری، "مناف هاشمی" در روزهای اولیه سیل در استان گلستان، در جلسات مدیریت بحران حضور نداشت که با ادامه این غیبت‌ها، وزیر کشور در تاریخ 3 فروردین 1398 در مصاحبه تلفنی در شبکه خبر گفت که مناف هاشمی یک ماه قبل درخواست مرخصی کرده و به خارج از کشور سفر کرده است.

علی قلهکی، یکی از کاربران توییتر، در تاریخ 9 مهر 1400 با انتشار پستی نوشت:

"مناف هاشمی" که امروز از شهردار تهران حکم گرفت، نامش در میان فهرست دریافت‌کنندگان املاک از شهرداری در سال 95 بود.

بدتر از آن در زمانی که مناف هاشمی استاندار گلستان سیل زده بود، در جلسات مدیریت بحران غیبت داشت و علت عدم حضور وی در مناطق سیل‌زده استانش نیز سفر به خارج از کشور بود!

manaf-hashemi.jpg

توییت علی قلهکی مبنی بر اینکه مناف هاشمی هنگامی که استاندارد گلستان سیل‌زده بود به دلیل سفرهای خارجی در جلسات مدیریت بحران غیبت داشت.

به گزارش خبرگزاری ایرنا به تاریخ 25 مهر 1396، سید مناف هاشمی به پيشنهاد وزارت كشور و با راي هيات دولت، به عنوان  استاندار گلستان معرفي شد.

از تاریخ 26 اسفند 1397 بر اثر بارندگی‌های شدید در استان‌های شمالی ایران، از جمله گلستان، مازندران و خراسان شمالی، سیل عظیمی در کشور جاری شد.

خبرگزاری تسنیم در تاریخ 3 فروردین 1398 با انتشار خبری،  به عدم حضور استاندار گلستان در شرایط بحرانی در استان پرداخت.

در بخشی از این گزارش آمده است: «سیل بی‌سابقه مردم نجیب ترکمن‌صحرا را آواره و بی‌خانمان کرده، اراضی کشاورزی و دسترنج ماه‌ها تلاش کشاورزان زیر آب رفته، روستاها تخلیه و خانه‌ها ویران شده است؛ اما استاندار گلستان همچنان در سفر خارجی است.»

«...غیبت استاندار در تمامی جلسه‌های ستاد بحران واکنش‌های تند مردم را در فضای مجازی برانگیخت و حتی نماینده گرگان و آق‌قلا را نیز برای یافتن استاندار دست به دامان شبکه‌های اجتماعی کرد. نبی هزارجریبی با انتشار کلیپی در فضای مجازی گفته است: آقای استاندار! به‌عنوان نماینده مردم هرچه با شما تماس گرفتم پاسخ ندادید، برای همین این کلیپ را منتشر کردم تا به دست شما برسد. من روی پُل آق‌قلا منتظر شما هستم.»

خبرگزاری تسنیم در بخشی از این خبر ویدیویی منتشر کرده که در آن عبدالرضا رحمانی فضلی در گفت‌و‌گوی تلویزیونی صبح  3 فروردین 1398 در شبکه خبر گفته است:‌ « استاندار گلستان بیش از یک ماه است که در خارج از کشور است.‌ ایشان قبل از نوروز تقاضای مرخصی داشتند، مشکل خانوادگی برای ایشان پیش آمده و ضرورت داشت که بروند. بنده هم به ایشان گفتم "اگر احساس می‌کنید که مشکلی پیش نمی‌آید بروید" و با مرخصی ایشان موافقت کردم. ایشان هم گفتند که "همه تمهیدات اندیشیده شده و مسئولان هستند و مشکلی پیش نخواهد آمد."

مشرق نیوز نیز در تاریخ 3 فروردین 1398 گزارشی با این تیتر منتشر کرد که: گلستان را آب برد؛ همه به دنبال آقای استاندار می‌گردند.

در این گزارش آمده:

بحران سیل در استان گلستان بدون حضور مدیران سطح بالای این استان اداره می‌شود. سوال اصلی در میان مردم و رسانه‌های استان گلستان این است که آقای استاندار کجاست؟

در پنجمین روز سیل و بحران در گلستان «مناف هاشمی»، استاندار گلستان در تمامی جلسات و بازدیدهای مرتبط با سیل غایب بوده است. استاندار گلستان غیربومی است و به نظر می‌رسد که در این دوران به تعطیلات رفته و ظواهر امر نشان می‌دهد نگرانی خاصی در مورد اتفاقات گلستان ندارد!

خبرگزاری مهر نیز در تاریخ 4 فروردین 1398 در خبری نوشت:

مناف هاشمی که حدود یک سال از حضور او به عنوان شخص اول گلستان می‌گذرد و از ابتدای حضورش هم به عنوان گزینه اصلی همه مقام‌های ملی مطرح بوده هنگام سیلاب غیب و بعد از بازگشت عزل شد.

روز اول و دوم همه درگیر خسارت‌های سیل بودند اما روز سوم کم‌کم جای خالی مناف هاشمی در جلسات و استقبال از مدیران ارشد کشور حس شد.

با ادامه این غیبت‌ها و انتشار این موضوع در فضای مجازی، وزیر کشور در شبکه خبر گفت که مناف هاشمی یک ماه قبل درخواست مرخصی کرده و به خارج از کشور سفر کرده است.

چند ساعت بعد نخستین خبر از هاشمی منتشر شد. او در اولین واکنش گفت: من برگشتم. برای درمان آثار بمب‌های شیمیایی جنگ به خارج سفر کرده بودم که درمان را را نیمه‌کاره رها کردم و برگشتم.

این موضوع هم دوباره دستمایه شبکه‌های اجتماعی شد؛ زیرا استاندار گلستان در یکی از اظهارات اخیر خود گفته بود که افتخار حضور در جبهه و دفاع مقدس را نداشته است و تلاش می‌کند با مدیریت گلستان این موضوع را جبران کند.

اسرافیل وزیری، مدیرکل بنیاد شهید گلستان هم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: استاندار گلستان مازندرانی هستند و اگر پرونده جانبازی داشته باشند، ما به آن دسترسی نداریم.

وی افزود: ایشان به دلیل اینکه تهران زندگی می‌کردند پروند شأن هم در همان شهر است و ما هیچ اطلاعات و دسترسی به آن نداریم.

بالاخره مناف هاشمی پس از کش و قوس‌ها به گلستان رسید اما زمانی که بر صندلی جلسه شورای مدیریت بحران گلستان نشست، با صلوات اسحاق جهانگیری رو به رو شد.

صلواتی که دقایقی قبل از آن اعلام شده بود میرمحمد غراوی به عنوان سرپرست استانداری گلستان انتخاب شده است.

گفتنی است خبرگزاری ایسنا در تاریخ 3 فروردین 1398 از برکناری استاندار گلستان توسط معاون اول رئیس جمهور خبر داد.

مناف هاشمی، در چند روز گذشته و همزمان با وقوع سیل در استان گلستان، در سفر خارج از کشور به سر می برد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور پس از غیبت مناف هاشمی (استاندار گلستان) در جریان رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان این استان، وی را برکنار کرد.

جهانگیری، بعد از برکناری استاندار گلستان، میرمحمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری را با حفظ سمت، به عنوان سرپرست استانداری گلستان منصوب کرد.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید