توییتر | کاربر | 9 مهر 1400

Truth scale 01

نتیجه بررسی | درست: گزاره مورد بررسی درست است و خطای فاحشی ندارد.

بررسی‌های صورت‌گرفته نشان می‌دهد طبق اسناد منتشره در تاریخ 15 مرداد 95 سازمان بازرسی کل کشور نامه‌ای برای محمد جواد شوشتری، مشاور و مدیر کل دفتر شهرداری تهران ارسال کرده و فهرست اسامی دریافت‌کنندگان اراضی و املاک واگذار شده را به آن پیوست نموده است. گفتنی است در ردیف 72 این لیست نام سید مناف هاشمی به چشم می‌خورد.

علی قلهکی، یکی از کاربران توییتر، در تاریخ 9 مهر 1400 با انتشار پستی نوشت:

"مناف هاشمی" که امروز از شهردار تهران حکم گرفت، نامش در میان فهرست دریافت‌کنندگان املاک از شهرداری در سال 95 بود.

بدتر از آن در زمانی که مناف هاشمی استاندار گلستان سیل‌زده بود، در جلسات مدیریت بحران غیبت داشت و علت عدم حضور وی در مناطق سیل‌زده استانش نیز سفر به خارج از کشور بود!

 seyed-manaf-hashemi.jpg

توییت علی قلهکی مبنی بر اینکه نام مناف هاشمی در میان دریافت‌کنندگان املاک از سوی شهرداری در سال 95 دیده می شود.

بررسی‌های صورت‌گرفته نشان می‌دهد پایگاه خبری آفتاب در تاریخ 9 شهریور 1395 گزارشی با عنوان: لیست کامل اسامی افراد ،تعاونی‌ها و سازمان‌هایی که شهردار تهران به آن‌ها ملک و رانت‌هایی نجومی داده است + تصاویر و جدول منتشر کرده است.

این سایت به نقل از معماری نیوز نوشته:

طی چند روز اخیر گزارشی در مورد برخی واگذاری‌های زمین و املاک توسط شهرداری تهران توسط این رسانه منتشر شد. همانطور که معماری‌نیوز در گزارشات پیشین خود بارها اعلام کرد، یکی از این اسناد نامه‌ای است که سازمان بازرسی کل کشور برای محمد جواد شوشتری، مشاور و مدیر کل دفتر شهرداری تهران ارسال کرده است.

این نامه در تاریخ 15 مرداد 95 و با امضای خاقانی به عنوان رییس هیئت بازرسی پرونده ارسال شده است و خاقانی در آن توضیحاتی در مورد کلیات پرونده ارائه کرده و فهرست اسامی دریافت‌کنندگان اراضی و املاک واگذار شده را به آن پیوست نموده است.

براساس این نامه، هیئت بازرسیِ سازمان مذکور در روند اجرای حکمِ بازرسی عملکرد ستاد سازماندهی مسکن کارکنان شهرداری تهران و از خلالِ بررسی و مداقه در اسناد و سوابق مربوط به واگذاری اراضی و املاک به شرکت‌های تعاونی مسکن کارکنان و مدیران شهری و اشخاص حقیقی متوجه مسائلی شده است که این هیئت آن را «سوء جریانات» می‌خواند.

بر این اساس مخاطبِ نامه یعنی شوشتری «برخلاف ماده 6 آیین‌نامه مالی و معاملاتی سازمان املاک و مستغلات شهرداری و سایر ضوابط قانونی» دستور واگذاری املاک عمومی شهرداری به اشخاص را صادر کرده است.

در ادامه‌ی این نامه که با سربرگ رسمی سازمان بازرسی کل کشور ارسال شده، آمده است که این واگذاری‌ها «وفق ماده 5 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری (از مصادیق جرم اختلاس) و ماده 598 قانون مجازات اسلامی، جرم تضییع محسوب شده و همچنین مطابق ماده 13 قانون ارتقاء سلامت نظام اداری مصوب سال 1387 و بندهای 2، 6 و 30 ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات اداری قابل پیگرد قانونی می‌باشد.»

همچنین پیش از پرداختن به جزئیات واگذاری‌ها خاقانی خطاب به شوشتری نوشته است «در راستای ماده 33 آیین‌نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور،  مقتضی است راجع به هر یک از موارد مندرج در جداول پیوست، ضمن معرفی کامل خود [...]، دفاعیات خود را به تفکیک هر مورد و به طور مستدل و مستند حداکثر تا تاریخ 20 مرداد 95 به این هیئت ارسال نمایید.»

در پایان هم تأکید شده که «بدیهی است در صورت عدم ارسال دفاعیه در مورد مقرر، اقدام قانونی لازم به عمل خواهد آمد.»

 sazman-bazresi-kol1.jpgsazman-bazresi-kol2.jpg

نامه سازمان بازرسی کل کشور در مرداد 1395

پیوست این نامه فهرست اسامی دریافت‌کنندگان اراضی و املاک واگذار شده می‌باشد که در ردیف 72 نام مناف هاشمی به چشم می‌خورد.

 manaf-hashemi-amlak.jpg

نام مناف هاشمی در میان دریافت‌کنندگان اراضی و املاک واگذار شده توسط شهرداری در سال 95

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید