کاربر | تويیتر | 26 شهریور 1400

 Truth scale 01

نتیجه بررسی | درست: گزاره مورد بررسی درست است و خطای فاحشی ندارد.

بر اساس یک رسم 400 ساله، در جزایر کوچک آتلانتیک، سالانه تعداد زیادی نهنگ و دلفین را می‌کشند که امسال با کشتار بیش از 1400 دلفین، خشم مردم و موسسات حمایت از حیوانات را برانگیخت.

یک  کاربر در توییتر مدعی شد: « چرا در توییتر فارسی این روزا خبری از کشتار بیش از 1400 دلفین در دانمارک حرفی زده نمی‌شه؟ چرا چون یک مشت نایس دلفین‌ها رو سلاخی می‌کنند اشکالی نداره؟ ولی اگه عید قربان بشه از ازگل‌های ممل اره تا بی‌بی‌سی هزار گزارش درمیارن که ای وای از رسوم مسلمان‌های بی‌فرهنگ عقب افتاده.»

 firstpost به تاریخ 15 سپتامبر (24 شهریور) درباره این اتفاق نوشت: «کشتار بیش از 1400 دلفین در یک روز در جزایر فارو دانمارک خشم مردم را برانگیخت. Sea Shepherd، یک موسسه خیریه که علیه شکار نهنگ‌ها و دلفین‌ها مبارزه می‌کند، آن را "یک عمل وحشیانه" توصیف کرد.»

 

first-post-slaughter-of-dolphines1.jpg

گزارش   firstpostدرباره خشم مردم و یک موسسه خیریه برای کشتار بیش از 1400 دلفین

در گزارشی دیگر Deutsche Welle نوشت: «بر اساس گزارش رسانه‌های دانمارکی، کشتن سنتی سالانه نهنگ‌ها و دلفین‌ها در 24 سپتامبر پس از آنکه مشخص شد بیش از 1400 حیوان دریایی در رویداد امسال کشته شدند جنجال برانگیز شد. شکار موسوم به "grindadrap" بیش از چهارصد سال است که در جزایر کوچک آتلانتیک شمالی متعلق به دانمارک ادامه دارد.»

 

first-post-slaughter-of-dolphines2.jpg

 

گزارش DW درباره کشتار بیش از 1400 دلفین در دانمارک

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید