تلگرام | کانال‌های تلگرامی | 4 آذر 1400

Truth scale 01

نتیجه بررسی | درست: گزاره مورد بررسی درست است و خطای فاحشی ندارد.

محمد گودرزی، مدیرعامل امدادخودرو سایپا برای سفر به کربلا برای خود 52 میلیون حق ماموریت پرداخت کرد که در پی انتشار تصاویر چک، مدیرعامل سایپا او را از کار برکنار و مبلغ مذکور به حساب شرکت سایپا بازگردانده شد. همچنین هیئت تحقیق و تفحص از دریافت و پرداخت‌های نامتعارف و نجومی در مجلس شورای اسلامی به این موضوع ورود کرده و با نامه‌ای به وزیر صمت، پیگیر این پرداخت شده است.

یک کانال تلگرامی با انتشار عکس از چک به مبلغ 52 میلیون تومان مدعی شد: «انتشار حق ماموریت مدیرعامل امداد خودرو سایپا برای سفر به کربلا، امروز در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشت. به دنبال انتشار این سند، مدیرعامل سایپا محمد گودرزی، مدیرعامل امداد خودرو سایپا را به دلیل تخلف صورت گرفته برکنار کرد. مدیرعامل امدادخودرو پیش از برکناری کل مبلغ مذکور را به حساب این شرکت بازگردانده است.»

mohammad-goudarzi-emdadkhodro.jpg

عکس چک منتشر شده در فضای مجازی

خبرگزاری تسنیم به تاریخ 4 آذر 1400 نوشت: «پس از بررسی‌های صورت گرفته پیرامون پرداخت حق ماموریت مدیرعامل امدادخودرو سایپا، مدیرعامل این گروه خودروسازی به مدیرعامل سایپا یدک دستور داد موضوع را بررسی و مبلغ مذکور به حساب شرکت امداد خودرو سایپا بازگردانده شود. علاوه بر این سیدجواد سلیمانی، محمد گودرزی، مدیرعامل امدادخودرو سایپا را نیز از سمت خود برکنار کرد. گفتنی است در روزهای اخیر موضوع دریافت مبلغ 52 میلیون تومان از سوی مدیرعامل شرکت امدادخودرو سایپا به‌عنوان حق مأموریت در فضای مجازی منتشر شد که مدیرعامل سایپا دستور بررسی فوری این موضوع را صادر کرد. مدیرعامل امدادخودروسایپا پیش از برکناری، کل مبلغ مذکور را به حساب این شرکت بازگردانده است.»

به تاریخ 3 آذر، مالک شریعتی، نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات و رئیس هیئت تحقیق و تفحص از دریافت و پرداخت‌های نامتعارف و نجومی در توییتر  با انتشار تصویر نامه ارسال شده به وزیر صمت، از بررسی پرداخت حق ماموریت 52 میلیونی خبر داد و نوشت: «ساعتی قبل خبر آمد فرد متخلف برکنار شده. تقدم و تاخرش را نمی‌دانم، اما به هرحال قابل تقدیر است. این دولت اراده مبارزه با ‎نجومی‌بگیران را دارد؛ فقط لازم است مقررات و سامانه‌ها شفاف و یکپارچه و استثناءها حذف شوند و تمام پرداخت‌ها به ‎ذینفع‌هایی و مالیات هم بر مجموع درآمد اشخاص باشد.»

mohammad-goudarzi-emdadkhodro-samt-letter.jpg

نامه مالک شریعتی به وزیر صمت

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید