تلگرام | کانال توییتر فارسی | ۱ دی ۱۴۰۰

Truth scale 02

نتیجه بررسی | نیمه‌درست: گزاره مورد بررسی نیمه‌درست است؛ اما جزئیات مهمی را حذف کرده یا مطلب را خارج از زمینه اصلی روایت کرده است. 

در پی بررسی فکت‌یار و تماس با خانم آیت‌اللهی، صحت گزاره فوق تایید شد. اما جملات قبلی و بعدی آن که فحوای صحبت ایشان را به‌طور کامل منعکس کند، آورده نشده است. 

چهارشنبه یکم دی‌ماه، کانال تلگرامی توئیتر فارسی به نقل از خبرگزاری فارس‌نیوز چنین نوشت: «زهرا آیت‌اللهی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ازدواج دختران دانش‌آموز، چنین گفت: «مدیر باید به جای اینکه دانش‌آموز متأهل را اخراج کند، قانونی را در مدرسه ایجاد کند که هرکس دربارۀ مسائل جنسی صحبت کند، با او برخورد شود؛ حالا چه متأهل باشد و چه مجرد!» 

Zahra-Ayatolahi-twiiterfarsi.jpg

به گزارش فارس‌نیوز، به مناسبت سی‌وهفتمین سالگرد تأسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، از دکتر کبری خزعلی(رئیس شورای زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی) و چند تن از اعضای این مجموعه، نظیر خانم‌ها: زهرا آیت‌اللهی و نرجس بختیار خلج(مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در امور بانوان و خانواده دعوت به‌عمل آمد تا با حضور در این خبرگزاری، در خصوص اقدامات مؤثر رخدادۀ شورای عالی انقلاب فرهنگی و برنامه‌های آتی حوزۀ زنان و خانواده به گفت‌وگو بنشینند.

خانم زهرا آیت‌اللهی در این نشست ضمن بیان اینکه باید به جای اخراج دانش‌آموزان از مدرسه، فرهنگ‌سازی صورت بگیرد؛ چنین اظهار کرد: «متأسفانه دانش‌آموزان در مدرسه، تجربۀ ارتباط‌های خود با جنس مخالف را می‌گویند؛ اما وقتی ازدواج می‌کنند؛ بیان این مطالب جرم محسوب می‌شود. مدیر به جای اینکه دانش‌آموز متأهل را اخراج کند؛ باید قانونی را در مدرسه ایجاد کند که هرکس دربارۀ مسائل جنسی صحبت کند؛ با او - چه متأهل باشد و چه مجرد- برخورد شود.

ما سعی کردیم که در بستر مدرسه، آموزش‌های لازم در رابطه با ازدواج به دانش‌آموزان داده شود. اگرچه کتاب «مدیریت خانواده و سبک زندگی» تقریباً از دو سال پیش در مدارس تدریس می‌شود؛ اما متأسفانه مدارس و دانش‌آموزان نسبت به این درس کم‌لطفی می‌کنند. این درس اغلب تدریس نمی‌شود و اگر هم بشود؛ این آموزش توسط افراد غیر متخصص در حوزۀ خانواده به بچه‌ها داده می‌شود. خود دانش‌آموزان نیز درس‌های مهم‌تر را اولویت قرار می‌دهند و این کتاب را اصلاً  مطالعه نمی‌کنند.» 

پس از پیگیری تیم فکت‌یار، خانم آیت‌اللهی با ارسال پیام صوتی، صحت این خبر را تأیید کردند. همچنین بیان کردند که ایشان سابقاً عضو حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و در حال حاضر، صرفا در شورای زنان عضویت دارند.

 

Zahra-ayatolahi-farsnews.jpg

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید